نرم افزار تصحیح تست هوشمند آسا

راهنمای آنلاین افزار تصحیح تست هوشمند آسا

فهرست مطالب

مقدمه

مفتخریم اعلام کنیم با یاری خداوند متعال، قدمی بزرگ در راستای نیل به هدف این گروه برنامه نویسی برداشته شد که همانا کمک به فراهم کردن امکانات مساوی برای مدارس در تمامی نقاط ایران بزرگ جهت برگزاری آزمون می باشد، با توجه به قیمت بالای اسکنر های مناسب برای تصحیح برگه های آزمون همواره تهیه چنین اسکنری می تواند مانعی برای مدارس در مناطق محروم باشد و با توجه به همه گیر شدن استفاده از گوشی های تلفن همراه اندرویدی مفتخریم که موفق به کشف و پیاده سازی الگوریتم هایی شدیم که امکان استفاده از عکس های تلفن همراه بجای اسکنر را فراهم می کنند.

قابل توجه است حتی در سطح جهانی نسخه قابل استفاده ای از نرم افزار تصحیح تست با چنین امکاناتی وجود ندارد، همچنین لازم به ذکر است این نسخه از برنامه نیز چون گذشته به صورت رایگان و به منظور کمک به گسترش علم و دانش در اختیار عموم قرار می گیرد. ...تصویر...
برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

روند کلی در برنامه تصحیح تست هوشمند آسا:

در برنامه تصحیح تست هوشمند آسا، روند کلی به شرح زیر است:
  1. یک لیست اکسل از دانش آموزان (شامل نام، مدرسه، مقطع، پایه، کلاس، کد داوطلبی و مسیر عکس داوطلب) وارد می شود.
  2. نام درس ها به سیستم اضافه می گردد(این دو مرحله را معمولا در طول یک سال تحصیلی فقط یک بار انجام می دهیم).
  3. ایجاد آزمون که در آن نوع آزمون (تستی، تستی با موبایل، تشریحی و ...)، عنوان آزمون، شرکت کنندگان، منابع آزمون و محدوده سوالات هر درس مشخص می گردد.
  4. پاسخ نامه مناسب انتخاب و چاپ می گردد(می توانید از پاسخ نامه های خاص خود نیز استفاده کنید).
  5. کلید آزمون را وارد می کنیم.
  6. پس از پایان امتحان پاسخ نامه ها توسط اسکنر وارد برنامه می گردد. (ویژگی جدید: شما می توانید از گوشی های اندروید استفاده کرده و عکس تمام پاسخ نامه ها را گرفته و سپس وارد سیستم کنید).
  7. تصحیح پاسخ نامه ها و تطبیق آن با کلید آزمون وسپس انتساب نام به هر برگه پاسخ نامه.
  8. مشاهده کارنامه و سپس چاپ آن و یا ارسال اطلاعات به نرم افزار اکسل برای آنالیزهای خاص خود.
  9. انتقال اطلاعات به سایت جهت مشاهده اولیا دانش آموزان با نام کاربری که سیستم در اختیار آنها قرار می دهد (در حال توسعه).